RT Entropy - шаблон joomla Joomla
Cyrano v Buffalu
 
Cyrano v Buffalu
Ken Ludwig (překlad Alexander Jerie)

 

Něco málo o hře

 Tato poněkud ztřeštěná komedie je zčásti „divadlem na divadle". Manželský herecký pár George a Charlotte byli kdysi slavnými herci se slibnou budoucností, ale nyní se zdá, že "vlak jim už ujel". Divadlo válcované konkurencí filmu a televize je zadlužené a vše záleží na úspěchu Cyrana. Představení má navíc poctít svou návštěvou hollywoodský režisér Franck Capra, který by mohl zásadním způsobem zasáhnout do osudu bezvýznamné divadelní společnosti.

O osud večerního představení se tu jedná stejnou měrou jako o budoucnost víceméně spořádaného manželství George a Charlotty, které právě v této vypjaté chvíli ukazuje svá slabá místa. Osobní vztahy postav pronikají na jeviště, zatímco jejich osobní život je jakýmsi permanentním divadlem. Zkrátka zde dochází k mnoha komickým i tragikomickým scénám, jejichž rozuzlení bude jistě až do poslední chvíle pro diváky záhadou…

 


cyranoOBR

 

 Něco málo o hře

  Ztřeštěná situační veselohra o tom, co všechno se může stát, když si manželé vyjedou na dovolenou někam, kde si nezajistili ubytování... když chce milující manželka potěšit svého manžela tím, že za ním nečekaně přijede na místo jeho „služebního“ pobytu... když se všichni sejdou v trochu záhadném hotelu, kde je ředitelem ustrašený mladíček, který se potřebuje všem zavděčit, a vrátného mu dělá zkušený a sebejistý letitý zaměstnanec podniku, jehož jedinou slabinou je trochu obtížnější domluva, protože pochází z cizineckých legií... a když se k tomu všemu přidá tradiční místní slavnost s maškarami. Riskují samozřejmě všichni a mistrná kaskáda zápletek, které si na ně autor vymyslel (v naprostém souladu s řádem života, který všichni žijeme), jim dá pořádné zabrat.

Jak to všechno dopadne netuší až do samého konce ani postavy komedie, ani diváci. Ale ačkoli je Freemanova hra chvílemi až nelítostná, přece jen je z rodu „hodných“ a příjemných komedií, a také z rodu výsostné, inteligentní zábavy.

 Premiéra

První uvedení hry se uskutečnilo 5. října 2013 od 19 hodin v kině v Českém Dubu.

 

 Obsazení

George Benson - herec, ředitel Bensonovy divadelní společnosti

Charlotte Bensonová - herečka, první dáma v souboru

Rosalind - sestra Charlotty, herečka snící o kariéře mimo divadlo

Ethel - matka Charlotty, bývalá herečka

Paul - herec a věčný optimista

Howard - snoubenec Rosalind, moderátor počasí v televizi

Eileen - talentovaná herečka

Richard Maynard - advokád, ctitel Charlotte

Webster - elév hereckého souboru

 

 

Nápověda

Zvuk a světla

  

Václav Stezka

Dagmar Čemusová

Jana Pechancová

Věra Dufková

Pavel Pechanec

Václav Řídký

Kateřina Řídká

Pavel Porš

Jakub Zelenka

 

 

Kateřina Řídká

Jakub Zelenka

 

 Galerie