RT Entropy - шаблон joomla Joomla
Rukojmí
    
 
Rukojmí
Alain Reynaud-Fourton

 

Něco málo o hře

  Marc Besson je spisovatel. Jeho vrcholným dílem je práce na nekonečném seriálu patřícím do kategorie děl z Červené knihovny. Znechucen pokleslostí žánru, který jej živí, a který jej z postu slavného spisovatele klasické literatury vrhá do pomyslného uměleckého bahna, rozhodne se skoncovat s tak marným a stereotypním životem a spáchat sebevraždu. V okamžiku, kdy si přiloží revolver ke spánku, zazvoní zvonek a přijde ho navštívit jeho starý přítel Luc, který se kdysi málem zabil, když ho opustila žena, a teď chce učinit totéž, protože se k němu jeho žena po dvou letech vrátila. Oba se tedy rozhodnou skončit se životem společně. Když tak chtějí učinit, vtrhnou do Marcova bytu, jehož dveře nechal Luc omylem otevřeny, tři bankovní lupiči, kteří právě vyloupili o několik domů dál berňák, a vezmou oba vyrušené sebevrahy jako rukojmí. Vyhrožují, že je zabijí, což je právě to, co si oba rukojmí nejvíce přejí.

Tato absurdní zápletka vyvolá celou řadu komických situací a překvapivých zvratů. Jde o známou a v mnoha zemích s úspěchem hranou situační komedii.

rukojmi

 

 Něco málo o hře

Marc Besson je spisovatel. Jeho vrcholným dílem je práce na nekonečném seriálu patřícím do kategorie děl z Červené knihovny. Znechucen pokleslostí žánru, který jej živí, a který jej z postu slavného spisovatele klasické literatury vrhá do pomyslného uměleckého bahna, rozhodne se skoncovat s tak marným a stereotypním životem a spáchat sebevraždu. V okamžiku, kdy si přiloží revolver ke spánku, zazvoní zvonek a přijde ho navštívit jeho starý přítel Luc, který se kdysi málem zabil, když ho opustila žena, a teď chce učinit totéž, protože se k němu jeho žena po dvou letech vrátila. Oba se tedy rozhodnou skončit se životem společně. Když tak chtějí učinit, vtrhnou do Marcova bytu, jehož dveře nechal Luc omylem otevřeny, tři bankovní lupiči, kteří právě vyloupili o několik domů dál berňák, a vezmou oba vyrušené sebevrahy jako rukojmí. Vyhrožují, že je zabijí, což je právě to, co si oba rukojmí nejvíce přejí. Tato absurdní zápletka vyvolá celou řadu komických situací a překvapivých zvratů. Jde o známou a v mnoha zemích s úspěchem hranou situační komedii.

Autorská práva zastupuje občanské sdružení Dilia, divadelní a literární agentura, Krátkého 1, Praha 9

 

 Premiéra

Hru Rukojmí jsme nastudovali hned dvakrát. Premiéra první verze proběhla v sobotu 18. února 2005 od 19:30 hodin v kině v Českém Dubu.

Vzhledem k tomu, že autorská práva však máme předplacená až do konce roku 2009 a po technických problémech provázejících v tomto roce nastudování nové hry, rozhodli jsme se k Rukojmím ještě vrátit a obnovená premiéra s novým obsazením a režijními úpravami Davida Bělohradského se uskutečnila v pátek 16. ledna 2009 od 19 hodin v kině v Českém Dubu.

 

 Osoby a představení

První premiéra:

Marc Besson - spisovatel románů pro ženy

Luc - jeho přítel, veterinář  

Madame Mabouin - informovaná domovnice

Jojo - šéfka lupičské bandy

Suzy - ozdoba lupičského tria

Banán - černoch, lupič a tanečník

 

Nápověda

Výroba dekorací

Technická splupráce

Odporná spolupráce

   

Pavel Pechanec

Václav Řídký

Dagmar Čemusová

Renata Kořínková

Jana Pechancová

Josef Želechovský

 

Kateřina Řídká

Jiří Havelka

Jaroslav Horáček

Martin Stránský a Kateřina Šídová

 

Druhá premiéra:  

Marc Besson - spisovatel románů pro ženy

Luc - jeho přítel, veterinář  

Madame Mabouin - informovaná domovnice

Jojo - šéf lupičské bandy

Suzy - ozdoba lupičského tria

Banán - černoch, lupič a tanečník

Policistka

 

Nápověda

Výroba dekorací

Technická spolupráce

Odborná spolupráce

   

Pavel Pechanec

Václav Řídký

Dagmar Čemusová

Pavel Porš

Jana Pechancová

Josef Želechovský

Věra Dufková

 

Kateřina Řídká a Věra Dufková

Jiří Havelka

Jakub Zelenka

David Bělohradský

 Galerie